Byli jsme podpořit Čechy a Slováky na MXGP v Teutschenthalu

03.06.2024

Máme to 2,5 hodiny cesty, a tak jsme se rozhodli vyrazit podpořit Čechy a Slováky (a taky našeho italského borce Andreu Rossiho) do německého Teutschenthalu na MXGP. Počasí bylo nemilosrdné. Teplo a dusno střídal vítr a průtrž deště klidně i několikrát denně.

Nepříznivé, až nebezpečné podmínky, mají jezdci poslední dobou téměř na každém závodě. Nicméně rušení závodů pro MXGP vůbec není téma, a to z důvodu televizních práv a dalších věcí.

Podívejte se na zákulisí celého víkendu ve videu na našem instagramu a report od nás či přímo od jezdců níže.

WMX

V závodu žen nás statečně reprezentovala Aneta Čepeláková, která statečně bojovala s těžkými podmínkami a několika pády, které utrpěla. Celkově se umístila na 27. místě.

,,Výsledek rozhodně není takový, jaký jsem chtěla a jaký jsem mohla předvést, ale už se tomu blížím. Předvedla jsem dobrou rychlost na suché i mokré trati. Učím se ze svých chyb a budu tvrdě pracovat, abych je odstranila. Beru to jako příležitost k růstu," uvedla Aneta na svém instagramu.

EMX250

Evropského šampionátu se zúčastnil Martin Venhoda, který skončil celkově na 27. místě.

,,Trať byla opravdu náročná, ale užil jsem si celý víkend. V kvalifikaci jsem si trochu zvykal na nastavení motorky, takže z toho bylo 29. místo. V obou jízdách jsem měl špatné starty a po pár chybách jsem skončil těsně za první dvacítkou," rozepsal se Martin na svém instagramu.

Slovensko v této třídě reprezentoval Jaroslav Katriňák, který si vyzávodil 35. místo. V kvalifikaci se umístil na 22. místě a v první rozjížďce dojel na 21. místě. Ve druhé rozjížďce se držel v TOP 20, ale pár kol před koncem jej upadl ze 16.místa a bohužel závod nedojel.

MX2

V MX2 nás již tradičně reprezentoval Julius Mikula, pro kterého je evropská část Mistrovství světa letos prioritou. I přesto, že druhý závod nedojel kvůli technické závadě, se umístil na 17. místě a přičetl si na konto 7 bodů. Celkově je nyní v šampionátu na 21. místě se 48 body.

MXGP

V MXGP jsme měli zastoupení v podobě hned tří jezdců - Jakub Terešák se umístil celkově na 23. místě. Po kvalifikaci jsme s ním natočili rozhovor, který si můžete pustit na našem YouTube.

Trať v Teutschenthalu, jak mnu chybí závodění na Mistrovství světa, trénování v USA, souboj s Maxem Naglem, jaký styl jízdy má rád, to a mnohem více se dozvíte ve videu.

Sledovat jsme mohli také Tomáše Kohúta, který si odnesl celkové 25. místo.

,,Pro mě první Mistrovství světa v této sezóně ve třídě MXGP. Mega atmosféra a náročná trať, která mě během víkendu hodně naučila. První minuty na trati pro mě byly dost těžké. Dlouhé a hluboké koleje na našich tratích moc často nevidím, takže to byla nová zkušenost po dlouhé době jezdit opět v takových podmínkách. Těší mě, že během víkendu jsem neustále zrychloval, cítil jsem se víc a víc komfortněji a vyhnul se pádům v hlavních jízdách. Velké poděkování patří celému týmu a našim partnerům!" Zmínil na svém instagramu Tomáš.

V neposlední řadě se zúčastnil také Petr Polák, který dojel celkově na 29. místě

,,Premiéra na velké motorce, první letošní GP, první GP po mém loňském polámání. Intenzita tratě a tempo GP jsou nenahraditelná věc a já jsem obrovsky vděčný za to, že jsem tento debut mohl zažít a zazávodit si znova se světovou špičkou! Tým celý víkend makal parádně a na plný výkon! Hlavně po tom, co jsem z toho v sobotu v kvalifikaci dost vypochodoval. Celkově se nám dařilo dobře nastavit motorku a dělat dobré kroky pokaždé, když jsme se vydali na trať. Je třeba ještě vyjezdit nějaký ten kanystr benzínu, zaměřit se na nedostatky a bude to peckovka!" Okomentoval závody Petr Polák.

Andrea Rossi

Nebudeme lhát, jeli jsme do Německa také z toho důvodu, abychom podpořili našeho italského jezdce Andreu Rossiho, který objíždí primárně italský a evropský šampionát. V kvalifikaci předvedl bravurní výkon a v první rozjížďce jakbysmet.

Bohužel ve druhé rozjížďce došlo ihned po startu ke kontaktu s jiným jezdcem a spadl pod kola projíždějících závodníků. Jakmile se vzpamatoval, tak naskočil na motorku a zajel 3 kola, avšak bylo vidět, že není v pořádku. Po příjezdu do pitlane se doslova skácel z motorky. Ani v depu se jeho stav nezlepšil, byl velmi zmatený, a tak jej převezli do nemocnice, kde ho diagnostikovali s otřesem mozku

Andrea velmi děkuje za podporu českým fanouškům, kteří nám psali zprávy a ptali se na něj. Těší se na všechny v Lokti. Jedná se o závod, na kterém mu velmi záleží. Trénovat do České republiky dorazí už za měsíc.